פתיחת תפריט הנגישות  

ברית ערים לאיכות חיים וסביבה


ברית ערים לאיכות חיים וסביבה נוצרה על מנת להעצים את כוחה של אמנת האקלים ולתמוך בעיריות בעת תהליך היישום. מתווה הפעולה שמציגה הברית מאפשר לעיריות להתמודד באופן מקיף עם תחום הגנת האקלים, לקדם את איכות החיים של התושבים ולשמור על איזון עם יתר השיקולים והצרכים העירוניים. המתווה נותן מענה לכל הרמות, מהמשימות המוטלות על הנהלת העירייה ועובדיה, ועד לשינויים בהתנהגות התושבים שיביאו לאימוץ הרגלים המבטיחים איכות חיים גבוהה והגנה על הסביבה והאקלים.  
תכנית "ברית ערים כוללת" שלושה חלקים, המספקים את התשתית הרעיונית, נהלי העבודה והשלבים לביצוע. 
 
אבני היסוד למימוש אמנת האקלים והובלת הקיימות במרחב העירוני
הפרק הראשון בתכנית מפרט את היסודות לקיימות ולאיכות חיים עירונית. כאן תוכלו למצוא את ההתחייבויות המעשיות שלוקחות על עצמן העיריות כדי להגשים את אמנת האקלים. אבני הדרך הן "צ'ק ליסט" פשוט ומעשי לדרג הבכיר בעירייה, העוסק באופן בו יש להוביל, לבצע ולהטמיע את חזון אמנת האקלים בעבודה השוטפת ומפרט את האמצעים להשגת קיימות מקומית. 

 
כרטיסי מידע עירוניים
כרטיסי המידע נועדו להקל על העירייה לעקוב אחר שלבי הביצוע. הכרטיסים פורטים את התחומים השונים בהם עוסקת תכנית "ברית ערים" למדדים מעשיים. הכרטיסים מסייעים בארגון המידע, כך שהעירייה תוכל לשתף את התושבים או להשתמש בו לצרכיה בקלות וביעילות.
 
תו איכות חיים וסביבה
לערים שיישמו את אבני היסוד של התכנית יוענק תו איכות לעמידה ביעדי "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה". הפרק שלפניכם מציג את התו, ומספק דוגמאות לאופן שבו ניתן להשתמש בו ולתת לו נראות מול ציבור התושבים. 

 

חדשות ועדכונים

  • צוינו אירועי Parking Day בארבע ערים

    קרא עוד >>
  • עיריית רמת גן, נתניה ותל אביב-יפו הצטרפו לערים ברחבי העולם והאירו את בנייני העירייה ומונומנטים מרכזיים בעיר באור ירוק כסמל להמשך מחויבותן להסכם פריז

    קרא עוד >>
  • אות "הגלובוס הירוק" על מצוינות סביבתית הוענק לפורום ה-15 בטקס מיוחד בכנסת

    קרא עוד >>
  • לרשימת החדשות המלאה >