פתיחת תפריט הנגישות  

גרין דייט מספר 6 - צריכה עירונית מקיימת

העלייה של רשתות ותאגידים והגידול המסיבי בקניות באינטרנט הביאו לצריכה מוגזמת ופוגעים במודע או שלא במודע בכלכלה המקומית. בשילוב עם הגידול המהיר מאוד באוכלוסיית ישראל ומגמות הפרבור והגדלת התלות ברכב הפרטי, תהליכים אלה מציבים אתגרים משמעותיים לעיר – פגיעה בכלכלה המקומית, הגדלת הפסולת והחלשת הרחוב המקומי.

ביום שלישי ה-4.6.19 קיים פורום ה-15 מפגש שישי בסדרת "הגרין דייט"– מפגשי פסגה לאנשי המקצוע בעיריות החברות ב"ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" של פורום ה-15 – שבהם אנו מפתחים חזון משותף לקיימות עירונית ומשתפים זה עם זה תכניות וכלים פרקטיים לקידום עירוניות מקיימת.

מפגש זה עסק בנושא צריכה עירונית מקיימת וחיזוק הכלכלה העירונית, והתארח באחד מהמבנים העירוניים המיוחדים ביותר שעוסק בקידום תחום זה – מרכז קיפוד לקיימות פורצת דרך בכפר סבא.

במסגרת המפגש שמענו ממומחים מובילים בתחום, ושמענו על פרויקטים מצליחים שמובילות העיריות בתחומים אלה – עידוד רכש מקומי, סיוע לעסקים מקומיים, עידוד שימוש חוזר במוצרים, צמצום השימוש בחד-פעמי ופלסטיק ועוד.

המפגש כלל הרצאה של עו"ד איתן אטיה, מנכ"ל פורום ה-15, שעסקה בשאלה: "כיצד יכולות העיריות להתמודד עם האתגרים לכלכלה המקומית, ומהם הכלים שעלינו לפתח על-מנת להתמודד עם האתגרים הללו. על-מנת לפתח את הכלכלה המקומית בצורה יציבה וארוכת טווח, חייבים להתרכז בעידוד וקידום היזמות וכוח היצירתיות המקומי.

הכיבוד שהוגש במפגש סופק על-ידי עמותת "רובין פוד" והורכב מ"מזון מוצל" - ירקות טריים וטעימים משאריות סיטונאות ועודפי ייצור ש"הוצלו" מהשלכה לפח ומהטמנה. המשתתפים הרכיבו את התפריט בעצמם והכינו את המנות.


למטה, לשימושכם, תוכלו לצפות ולהוריד את הסיכום והמצגות שהוצגו במפגש.
לצפייה בתמונות מהאירוע לחצו כאן.
 

[הרצאתו של עו"ד איתן אטיה, מנכ"ל פורום ה-15. צילום - פורום ה-15]
 

[הרצאתו של איתי צחר, מנכ"ל עיריית כפר סבא. צילום - פורום ה-15]
 

["קרב הסלטים" - תחרות הכנת הסלטים ממזון מוצל של "רובין פוד". צילום - פורום ה-15]
 

[שולחן ה-"ספיד-דייט" - הצגת פרויקטים. צילום - פורום ה-15]
 

חדשות ועדכונים

 • 14.4.19 - עיריית רחובות הציגה תכנית עבודה אסטרטגית לאיכות הסביבה וקיימות במסגרת תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" של פורום ה-15

  קרא עוד >>
 • יום עיון "המרחב הציבורי בעיר" 31.3.19

  קרא עוד >>
 • מנכ"ל פורום ה-15, קיים ריאיון אחד על אחד עם מר זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור הלאומי, במסגרת כנס העשור של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

  קרא עוד >>
 • רייצ'ל גטר, מומחית בנייה ירוקה של מוסדות חינוך, השתתפה ביום עיון "מבני חינוך ירוקים" של פורום ה-15

  קרא עוד >>
 • ריאיון עם מאיה קרבטרי, מנהלת תחום סביבה וקיימות בפורום ה-15, בו היא מפרטת את עיקרי תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

  קרא עוד >>
 • מומחה העירוניות גיל פנלוסה ביקר בישראל לרגל השקת תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" של פורום ה-15

  קרא עוד >>
 • עירוני זה הירוק החדש: פורום ה-15 משיק את תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

  קרא עוד >>
 • צוינו אירועי Parking Day בארבע ערים

  קרא עוד >>
 • עיריית רמת גן, נתניה ותל אביב-יפו הצטרפו לערים ברחבי העולם והאירו את בנייני העירייה ומונומנטים מרכזיים בעיר באור ירוק כסמל להמשך מחויבותן להסכם פריז

  קרא עוד >>
 • אות "הגלובוס הירוק" על מצוינות סביבתית הוענק לפורום ה-15 בטקס מיוחד בכנסת

  קרא עוד >>
 • לרשימת החדשות המלאה >