פתיחת תפריט הנגישות  

תכנון מושכל של המרחב העירוני

אחת ההשפעות המשמעותיות ביותר של משבר האקלים היא תופעת "אי החום העירוני", שצפויה ללכת ולהתגבר בשנים הקרובות – ובמיוחד בישראל החמה. כדי להתמודד עם השינויים הללו, עלינו למתן את פליטת גזי החממה ומזהמי האוויר בערים הגדולות, וכן לנקוט בפעולות תכנוניות שונות שיהפכו את העיר למוצלת, קרירה, ירוקה ומקיימת יותר.
יצירת מרחב עירוני מקיים משפרת בצורה משמעותית את איכות החיים. היא מעודדת תושבים לצאת לרחובות ולגנים, להיפגש אלו עם אלו ולהשאיר את חיי הפנאי ואת הפעילות הכלכלית בתחומי העיר. מרחב עירוני מקיים מעורר גאווה ותחושת קהילה בקרב התושבים ומזמין אליו מבקרים.
בעת תכנון או חידוש פני המרחב העירוני, עלינו לתת את הדעת להבטים כגון ניצול יעיל של הרוח והשמש, הצללות, נטיעת עצים, בחירת חומרים מושכלת, שימור וטיפוח טבע עירוני, יצירת גינות משותפות וקהילתיות, שמירה על שטחים פתוחים איכותיים, ניהול יעיל של מים ונגר עילי, ועוד.,

להלן דוגמאות וחומרים בנושא:
- ממצאי סקר טבע עירוני שנערך בנס ציונה בשיתוף עם החברה להגנת הטבע והמשרד להגנת הסביבה, הונגש לתושבים בחוברות בדיוור ישיר (להתרשמות לחצו כאן) וכן באתר אינטרנט ייעודי (בקישור כאן). 
- למטה תוכלו למצוא את המדריך לתהליך "יוצרים מקום" של המרכז לקיימות מקומית בשיתוף מכון השל, קרן ברכה ועוד.

חדשות ועדכונים

 • השקת תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

  קרא עוד >>
 • דרוש/ה ממלא/ת מקום מנהלת תחום סביבה וקיימות בפורום ה-15 - הארכת מועד הגשת מועמדות

  קרא עוד >>
 • צוינו אירועי Parking Day בארבע ערים

  קרא עוד >>
 • עיריית רמת גן, נתניה ותל אביב-יפו הצטרפו לערים ברחבי העולם והאירו את בנייני העירייה ומונומנטים מרכזיים בעיר באור ירוק כסמל להמשך מחויבותן להסכם פריז

  קרא עוד >>
 • אות "הגלובוס הירוק" על מצוינות סביבתית הוענק לפורום ה-15 בטקס מיוחד בכנסת

  קרא עוד >>
 • לרשימת החדשות המלאה >