פתיחת תפריט הנגישות  

הפורום העירוני לאנרגיה של פורום ה-15

צריכת חשמל מהווה מרכיב משמעותי בסל ההוצאות הביתי, ואף מרכיב לא מבוטל בהוצאות התפעוליות של עיריות ומגזרים נוספים - המסחרי, התיירותי והתעשייתי. בשנים האחרונות התבסס מעמדו של פורום ה-15 והערים החברות בו כגורם המוביל בקידום מדיניות מתקדמת לצמצום צריכת האנרגיה בעיר, בראש וראשונה הודות להחלטת ראשי הערים של הפורום על אימוץ התקן הישראלי לבנייה ירוקה, שהביאה לקפיצת מדרגה של ממש בקידום תחום זה.
 
עם זאת, הביקוש לחשמל בערים ממשיך לעלות בקצב מהיר, וכתוצאה מכך גם זיהום האוויר ופליטות גזי החממה, ולאור זאת, יש צורך בהערכות הערים לקידום מדיניות לייצור אנרגיה מקומית, נקייה ומתחדשת. כיום, ערים רבות בעולם מובילות תהליכים בתחום הניהול והייצור המקומי של חשמל. בזכות שינויים והתפתחויות שחלו בשנים האחרונות בתחום האנרגיה בישראל, יש כיום הזדמנות אמיתית לקדם ניהול וייצור מקומיים של אנרגיה גם בישראל, באופן יעיל, נקי ומשתלם יותר.
 
למהלך זה תועלות רבות לערים, לרבות  הפחתת זיהום האוויר ופליטות גזי החממה, הפחתת התלות במקור אספקה יחיד, וכן הוזלת מחיר החשמל עבור העירייה, עבור התושבים ועבור צרכנים נוספים בעיר.

הפורום העירוני לאנרגיה הוקם במטרה ליצור פלטפורמה משותפת לעיריות הגדולות לקידום ייצור אנרגיה מקומי ובר-קיימא, באמצעות קידום מדיניות משותפת, למידת עמיתים ורישות מידע וכן זיהוי וטיפול בחסמים מול הממשלה. הפורום מורכב מאנשי מקצוע בעיריות העוסקים בתחום האנרגיה, בכירי ענף החשמל בישראל ונציגים של גופים נוספים.

חדשות ועדכונים

 • ריאיון עם מאיה קרבטרי, מנהלת תחום סביבה וקיימות בפורום ה-15, בו היא מפרטת את עיקרי תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

  קרא עוד >>
 • מומחה העירוניות גיל פנלוסה ביקר בישראל לרגל השקת תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" של פורום ה-15

  קרא עוד >>
 • עירוני זה הירוק החדש: פורום ה-15 משיק את תכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

  קרא עוד >>
 • צוינו אירועי Parking Day בארבע ערים

  קרא עוד >>
 • עיריית רמת גן, נתניה ותל אביב-יפו הצטרפו לערים ברחבי העולם והאירו את בנייני העירייה ומונומנטים מרכזיים בעיר באור ירוק כסמל להמשך מחויבותן להסכם פריז

  קרא עוד >>
 • אות "הגלובוס הירוק" על מצוינות סביבתית הוענק לפורום ה-15 בטקס מיוחד בכנסת

  קרא עוד >>
 • לרשימת החדשות המלאה >