פתיחת תפריט הנגישות  

עיריית אשדוד

רחוב הגדוד העברי 10 ת.ד. 28 אשדוד 77100
טל': 08-8545051
פקס: 08-8677769
www.ashdod.muni.il

אשדוד מעריה הגדולות של ישראל, היא עיר דינאמית ותוססת עם תכנון אורבני מוקפד, שכונות מגורים מטופחות, מבנים ציבוריים מודרניים ותשתיות מתקדמות, המציעה תכנית מתאר מעודכנת ומותאמת לחזון ולתוכניות העיר בעידן המודרני. מאז נוסדה אשדוד ב-1956 יצאו לה מוניטין של עיר קולטת עליה, המצליחה להפוך את המרקם החברתי והתרבותי של תושביה לנכס, שבזכותו התפתחה לעיר שוחרת תרבות ואומנות ובית ליצירה אומנותית מגוונת, המטפחת חדשנות ומקוריות לצד שימור פולקלור ומסורת.
 
אשדוד הפכה לאחד המרכזים הכלכליים החשובים בישראל ולמטרופולין אזורי, הודות למיקומה על צומת דרכים חשוב ובמרחק קצר ממרכזים עירוניים גדולים כתל אביב וירושלים, וכן בזכות היותה בית לנמל שהוא עורק כלכלי ותיירותי חשוב ושלושה אזורי תעשייה. אשדוד מציעה לתושביה שפע הזדמנויות כלכליות, ופעילותה לגיוס יזמים, פיתוח עירוני וטיפוח מקורות פרנסה מאפשרים למרביתם למצוא בה את פרנסתם.
 
מדיניות "התושב במרכז", מונחת על סדר יומה הקבוע של העיר וכל פעולותיה מכוונות להענקת שירותים מוניציפאליים ברמה הגבוהה ביותר. כך בתחומי חינוך, חברה ורווחה על שלל המיזמים הפועלים בתחומים, וכך במערכות התפעוליות הדואגות לפיתוח, טיפוח ושימור הסביבה והחזות העירונית. כעיר שוחרת תרבות ואומנות מקיימת העיר מאות אירועים בשנה ובהם פסטיבלים בינלאומיים, אירועי חוצות, כנסים, מופעי במה, תכניות מחול, תערוכות, הצגות ומתן ביטוי לעשרות גופי תרבות המציגים רפרטואר אומנותי-תרבותי עשיר ומגוון בסגנון ובטעמים שונים. 
 
ארון הגביעים של אשדוד מציג בגאווה לא מעט הישגים ותארים כמו: עיר החינוך, עיר הספורט של ישראל, עיר המתנדבים, דגל היופי של קריה יפה, "דגל כחול" – תו תקן בינ"ל בכל חופי הזהב של אשדוד, העיר הירוקה, אשדוד – עיר חכמה ועוד.
 
בשנים האחרונות הגדילה אשדוד את מגוון האתרים והנופים של העיר ונוספו בה מבנים ואתרים חדשים כדוגמת המשכן לאמנויות הבמה, האמפיתאטרון הגדול בישראל, פארק אשדוד ים המרהיב ביופיו, מתיחת פנים למוזיאון לתרבות הפלשתית, בית האומנים החדש, מתחם הסקייטפארק, טיילת ספורט מרהיבה, שני בתי מלון מפוארים ועשרות כיכרות מעוצבות ומונומנטים המוסיפים יופי לחזות העירונית. השנה תתכבד העיר בפתיחת בית החולים אסותא החדש והמודרני ובקרוב תתחיל הבניה של הקמפוס האקדמי וקריית הספורט העירונית.