פתיחת תפריט הנגישות  

עיריית רעננה

רעננה, שראשיתה כמושבה חקלאית, הוקמה על-ידי חלוצים מארה"ב בשנת 1922 והפכה במהלך שנותיה לעיר  מובילה בחינוך, תרבות, פנאי, כלכלה ואיכות חיים וסביבה וקהילה מעורבת של וותיקים ועולים, דתיים וחילוניים, המאופיינת בסובלנות, כבוד הדדי והכלה של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

העיר מונה כיום למעלה מ- 85 אלף תושבים ומשתרעת על שטח של כ- 15 אלף דונם, הכוללים לצד שכונות מגורים איכותיות, מוסדות תרבות וספורט ואזורי תעשייה משגשגים, גם למעלה מ- 100 גינות ציבוריות ירוקות שהבולט בהם פארק רעננה המהווה מוקד משיכה לתושבי העיר ומבקריה.

העירייה רואה באחריות החברתית יעד עליון ופועלת למימושו בתוך הארגון, בעידוד התנדבות ותרומה לקהילה, במימוש אמנת שירות בהתאם למדדים מדידים בשיתוף הציבור ובעלי העניין במהלכים עירוניים וקבלת החלטות לרבות בנושאים ברי קיימא, באחריות תאגידית תוך רתימת המגזר העסקי ליוזמות חברתיות לטובת הכלל כמנוע צמיחה.
 
בעשורים האחרונים הפכה העיר לאחד ממרכזי ההייטק המובילים בישראל, בהיותה מוקד פעילות לחברות מובילות מהארץ והעולם בתחומי ההייטק, התעשייה, הטכנולוגיה והפארמה.
כן בולטת מהפכת התחבורה המתחוללת בעיר והופכת אותה לנגישה מאד לתחבורה, עם מערכת כבישים טבעתית, שתקל באופן משמעותי על העסקים בעיר ועל אלפי העובדים המועסקים בה.  בין היתר נפתח באחרונה חלק נוסף בכביש 531, העוקף הדרומי של רעננה, שבו ייפתחו בעתיד שתי תחנות רכבת, מהן יצאו שאטלים ליעדים שונים בעיר,  כן אושרה סלילתו של העוקף הצפוני, מתוכננת  בנייה עתידית של נתיבים מהירים לתחבורה ציבורית ועוד.
 
עיריית רעננה היא העירייה היחידה המחזיקה בחמישה תקני איזו וביניהם תקן לניהול אנרגיה, סביבה, איכות, בטיחות ובריאות בתעסוקה וניהול אבטחת מידע, והעיר היא אחת הערים המובילות בישראל בהטמעת ערכי הקיימות כבסיס לפיתוח העירוני ולחיי הקהילה והראשונה שקיבלה החלטה על יישום תקן  בנייה ירוקה של כל השכונות והבתים החדשים בה.