מנכ"ל פורום ה-15, קיים ריאיון אחד על אחד עם מר זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור הלאומי, במסגרת כנס העשור של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה


עו"ד איתן אטיה, מנכ"ל פורום ה-15, קיים ריאיון אחד על אחד עם מר זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור הלאומי, במסגרת כנס העשור של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, שהתקיים ב- 19.11.18 בתל אביב-יפו.
 
במסגרת הריאיון הזכיר איתן את החלטת פורום ה-15 משנת 2015 לאימוץ התקן הישראלי לבנייה ירוקה (ת"י 5281) וציין כי יישום התקן הוכח כבריא יותר למשתמשי המבנה, איכותי וחסכוני באנרגיה.

כמו כן ציין כי כיום ידוע שבנייה ירוקה יכולה לחסוך עלויות לקבלנים, והמחקרים האחרונים מראים שפערי המחיר בין דירה רגילה דירה בבנייה ירוקה מזעריים.

בהמשך לכך שאל איתן את זאב בילסקי מדוע לא להפוך את התקן לסטנדרט בנייה מחייב בכל ישראל, לרבות הבנייה במסגרת פרויקט מחיר למשתכן?
 
זאב השיב כי ייתכן שבנייה ירוקה עולה כיום מעט יותר מבנייה שאינה ירוקה, אך בטווח הארוך היא משתלמת, הן לדייר והן למדינה. מטה הדיור בודק את העניין ושוקל לקדם תקנות בנושא במועצה הארצית.
 
בנוסף לכך סיפר זאב על פרויקט התחבורה שהוא מקדם יחד עם הות"ל ומשרד התחבורה. בהקשר זה, הציג את מפת תכנית המטרו, ועדכן כי משרד התחבורה משקיע מאמץ אדיר בקידום הקמתה, וכי הכוונה היא לסיים את תכנונה ואישורה של התכנית בתוך שנתיים מהיום.